Ембріогенез кісток грудиної клітки
Кістки грудної клітки у своєму розвитку проходять три стадії: сполучнотканинну, хрящову та кісткову.
У зародка людини завдовжки 7 — 8 мм у межах кожного сегмента мезодерми клітини правого та лівого склеротомів мігрують у речовину нотохорди (спинної струни). Тут ці клітини зосереджуються посегментно, і кожен сегмент є тілом провізорного сполучнотканинного хребця з двома парами виростів (нейральних і ребрових). Відповідності в рівні розташування тіл хребців і склеротомів немає.
Таким чином, у ранньому ембріогенезі людини закладається 38 — 39 сполучнотканинних хребців (починаючи з 1-го шийного сегмента), які незабаром у такій послідовності хондрофікуються. Хрящова модель тіла хребця відображає його остаточну форму. Протягом цієї стадії у кожному новому сегменті внаслідок розвитку згаданих вище виростів виникають нейральна та реброві хрящові дуги (мал. 47). З нейральної дуги розвивається остаточна дуга хребця, суглобові, поперечні й остисті відростки. Реброва дуга дає початок розвитку ребер і груднини.
У ранньому ембріогенезі людини зачатків хребців і ребер більше, ніж їх нараховується в дефінітивному стані. Протягом наступного часу каудальні закладки цих кісток мають зворотний розвиток. Хребці й ребра нижнього відділу тулуба зникають; ребра шийних і поперекових сегментів зберігаються у вигляді рудиментів; несправжні ребра і нижні сегменти груднини залишаються недорозвиненими.