Шари. Шкіра долонної поверхні пальців значно стовщена, містить велику кількість потових залоз, не має волосся та сальних залоз. На шкірі тильних фаланг пальців добре виражені гребінці, що утворюють індивідуальні пальцеві візерунки. На тильній поверхні пальців шкіра тонша, вкрита волоссям.

Підшкірна жирова клітковина на долонній поверхні пальців розділена вертикальними фіброзними перегородками, що в ділянці нігтьових фаланг проходять від сосочкового шару шкіри до окістя, а в ділянці середніх і основних фаланг — до фіброзних піхв сухожилків м'язів-згиначів. Унаслідок такої будови запальний процес легко може поширитися вглиб.

Долонна фасція пальців, прикріпляючись по краях долонної поверхні фаланг пальців, утворює фіброзні канали (vagg. fibrosae digitorum manus), в яких проходять сухожил ... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 3913 |

Шари. Шкіра тилу кисті тонка та рухома. Підшкірна жирова клітковина пухка та добре розтягується, що сприяє накопиченню рідини при набряку. У ній містяться тильна венозна сітка (rete venosum dorsale manus), шкірні гілки променевого та ліктьового нервів.

Власна фасція тилу кисті в ділянці променево-зап'ясткового суглоба утворює тримач м'язів-розгиначів (retinaculum extensorum), від якого вглиб до кісток зап'ястка відходять перегородки, що формують кістково-фіброзні піхви для сухожилків м'язів — розгиначів кисті та пальців.

Під фасцією розташований клітковинний простір тилу кисті, в якому містяться сухожилки м'язів-розгиначів.
... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 3742 |

Межі. Проксимальною межею ділянки є поперечна лінія, умовно проведена під горохоподібною кісткою; дистальною — долонно-пальцева складка. На долоні є два підвищення: одне утворене м'язами великого (І) пальця (thenar), друге — м'язами мізинця (hypothenar).

Шари. Шкіра щільна, багата на потові залози та позбавлена волосся. Вона малорухома, оскільки пов'язана з долонним апоневрозом (aponeurosis palmaris).

Підшкірна жирова клітковина пронизана щільними фіброзними вертикально розташованими пучками, що пов'язують шкіру з апоневрозом.

Власна фасція виражена тільки в ділянці зап'ястка і великого пальця.

Долонний апоневроз є продов ... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 5710 |

Променево-зап'ястковий суглоб (articulatio radiocarpatis) утворюють: з проксимального боку — зап'ясткова суглобова поверхня (facies articularis carpea) і суглобовий диск (discus articularis), з дистального — проксимальна поверхня кісток першого ряду зап'ястка — човноподібної, півмісяцевої, тригранної, пов'язаних між собою міжзап'ястковими зв'язками (ligg. intercarpea).

Укріплюють капсулу променево-зап'ясткового суглоба:
 
• променева обхідна зв'язка (lig. collaterale carpi radiale), яка йде від шилоподібного відростка променевої кістки до човноподібної;
 
• ліктьова обхідна зв'язка (lig. collaterale carpi ulnare) — від шилопо ... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 2848 |

Шари. Шкіра товстіша, ніж на передній ділянці зап'ястка, рухома. У підшкірній жировій клітковині розташовані витоки головної й основної вен, а також поверхнева гілка променевого нерва, дорсальна гілка ліктьового нерва, кінцеві гілки верхнього підшкірного нерва передпліччя.

Стовщена власна фасція у вигляді тримача м'язів-розгиначів (retinaculum extensorum) завдяки перегородкам утворює шість каналів, в яких проходять сухожилки зазначених м'язів, оточені синовіальними піхвами:
 
• в першому (рахуючи ззовні) проходять сухожилки довгого відвідного м'яза вказівного пальця та променева артерія;
 
... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 2215 |

Шари. Шкіра тонка, рухома, утворює три поперечні складки. Верхня розташована на рівні головки ліктьової кістки, середня відповідає крайнім точкам лінії променево-зап'ясткового суглоба, нижня проходить по лінії середньозап'ясткового суглоба.

У підшкірній жировій клітковині розташовані витоки головної й основної вен, кінцеві розгалуження присереднього і бічного підшкірних нервів плеча, а також долонні гілки серединного та ліктьового нервів.

Стовщена власна фасція у вигляді тримача м'язів-згиначів (retinaculum flexorum) бере участь в утворенні в цій ділянці трьох каналів:
 
... Читати далі »
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 2343 |

Зап'ясток проксимально обмежений лінією, що проходить на 1 см вище шилоподібних відростків променевої та ліктьової кісток, дистально — лінією, проведеною паралельно до першої підгорохоподібної кістки.
 
Розрізняють передню (долонну) та задню (тильну) ділянки зап'ястка.
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 2109 |

1 2 3 4 »
Преимущества дома престарелых

Прием в доме престарелых имеет ряд преимуществ как для зависимых, так и для независимых пожилых людей. Безопасность и медицинская помощь лежат в основе ухода. Но это не единственные активы этих заведений, также известных сегодня как "Родные Сердца". Все аспекты повседневной жизни решаются для обеспечения благополучия жителей, от социальных связей до поддержки лиц, осуществляющих уход.

Читать далее...


Лікування наркозалежності для ветеранів бойових дій

Ваше життя як ветерана відзначено мужністю, самопожертвою та відданістю служінню своїй країні. Але за доблестю можуть ховатися й тіні — внутрішні битви, невидимі шрами і, як наслідок, боротьба із залежністю та психологічними проблемами.

Ти не один. У реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації ми... Читать далее...


close