Тотальне ендопротезування колінного суглоба

Тотальне ендопротезування колінного суглоба або повна заміна колінного суглоба - це поширена ортопедична операція, яка включає заміну суглобових поверхонь (виростків стегнової кістки і великогомілкової плато) колінного суглоба гладким металом і поліетиленовим пластиком з високим ступенем зшивання. 

Тотальне ендопротезування колінного суглобаТотальне ендопротезування колінного суглоба спрямована на поліпшення якості життя людей з термінальною стадією остеоартриту за рахунок зменшення болю і поліпшення функцій. Кількість операцій ендопротезування колінного суглоба збільшилася в розвинених країнах, з більш молодими пацієнтами, які отримують протезування колінного суглоба. 

Під час операції протезування суглобів:

• Між великогомілкової і стегнової кісткою поміщається принаймні один шматок поліетилену в якості амортизатора.
• Протези зазвичай армуються цементом, але їх можна залишити без цементу, якщо зростання кістки необхідний для посилення компонентів. 
• Надколінок може бути замінений або оновлений. Реконструкція надколінка спрямована на відновлення разгибательного механізму. 
•  Може використовуватися підхід з поділом квадрицепса або зі збереженням квадрицепса.
• Хрестоподібні зв'язки можуть бути посічені або збережені. Існують різні типи хірургічних доступів, конструкцій і фіксацій. 
• Заміна колінного суглоба або заміна пателлофеморальной (РПП), також можуть бути виконані в залежності від ступеня захворювання. 
• Доступно декілька варіантів анестезії, включаючи реґіонарних анестезії в поєднанні з місцевою інфільтраційної  анестезією або загальну анестезію в поєднанні з місцевою інфільтраційної анестезією з можливим додаванням блокади периферичних нервів до будь-якого варіанту. Іноді під час операції можна використовувати джгут. 
• Системи комп'ютерної навігації або роботизована хірургія були впроваджені в хірургію для полегшення рухів рук хірурга в обмеженому операційному просторі. Це дозволяє лікарям виконувати багато видів складних процедур з більшою точністю, гнучкістю і контролем, ніж це можливо при використанні традиційних методів. Системи комп'ютерної навігації зазвичай асоціюється з малоінвазивної хірургією (процедури, що виконуються через крихітні розрізи). Вона також іноді використовується в деяких традиційних відкритих хірургічних процедурах. 

Клінічно значуща анатомія.  Коліно являє собою модифікований шарнірне з'єднання, яке дозволяє згинання та розгинання під час руху, з невеликими кількостями внутрішнього і зовнішнього обертання. Колінний суглоб утворюють три кістки: верхня частина великогомілкової кістки, нижня частина стегнової кістки і надколенник. Суглобові поверхні покриті тонким шаром хряща. Меніски прилягають до латеральної і медіальної поверхнях великогомілкової плато і допомагають поглинати удари. Колінний суглоб укріплений зв'язками і суглобової капсулою. 

Епідеміологія / Етіологія. Найбільш частим показанням до первинної заміни колінного суглоба, є остеоартроз. Остеоартроз призводить до того, що хрящ суглоба ушкоджується і більше не може поглинати удари. Фактори ризику остеоартрозу колінного суглоба включають стать, підвищений індекс маси тіла, травму коліна в анамнезі та супутні захворювання. Біль зазвичай є основною скаргою пацієнтів з остеоартрозу колінного суглоба.  Біль суб'єктивна і включає периферичні і центральні нервові механізми, які регулюються нейрохимическими, екологічними, психологічними та генетичними факторами. Тотальне ендопротезування колінного суглоба частіше виконується жінкам і людям старшого віку діагностичні процедури Перед операцією ендопротезування колінного суглоба проводиться повне медичне обстеження для визначення ризиків та придатності. В рамках цієї оцінки візуалізація використовується для оцінки ступеня дегенерації суглобів і виявлення інших аномалій суглобів. Перед закриттям хірургічного розрізу виконується рентгенограма коліна для перевірки суміщення протеза. 

Перед операцією можна навчати вправам післяопераційної реабілітації, щоб пацієнти могли більш ефективно виконувати відповідні вправи відразу після операції протезування колінного суглоба. Програма передопераційної підготовки також може використовуватися для оптимізації функціонального стану пацієнтів з метою поліпшення післяопераційного відновлення. Програми передопераційної підготовки повинні бути зосереджені на контролі пози, функціональних вправах для нижніх кінцівок і зміцнюють вправах для двосторонніх нижніх кінцівок. Доказів, що підтверджують ефективність передопераційної фізіотерапії для оцінки результатів пацієнта, сили нижніх кінцівок, болі, діапазону рухів або тривалості перебування в лікарні після тотального ендопротезування колінного суглоба, недостатньо.
 

Категорія: Медицина |
Переглядів: 1039 | Теги: протезування суглоба, протезування колінного суглоба | Рейтинг: 5.0/1
Пальці стопи
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'... Читати далі...


Підошва
Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц... Читати далі...


close