Що таке внутрішньоматкова спіраль

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) являє собою шматок пластику Т-подібної форми розміром приблизно з чверть, який поміщають всередину матки для запобігання вагітності. Доступні два типи ВМС: одна покрита міддю, а інша виділяє гормон прогестин.

Покрита міддю внутрішньоматкова спіраль запобігає вагітності, не дозволяючи сперматозоїдам запліднювати яйцеклітину. Це також може ускладнити імплантацію заплідненої яйцеклітини в матку.

Внутрішньоматкова спіраль, покрита прогестином, діє аналогічним чином, але також згущує цервікального слизу і слизову оболонку матки. Більше інформації про протизаплідний спіралі на сторінці. У деяких випадках зупиняє овуляцію (вихід яйця протягом місячного циклу). Це запобігає запліднення яйцеклітини і імплантацію сперматозоїдів.

Прогестінова внутрішньоматкова спіраль також може використовуватися для зменшення кровотоку у дівчаток з важкими хворобливими менструаціями (дисменорея).

Обидва типи внутрішньоматкових спіралі дуже ефективні для запобігання вагітності. Протягом року менш ніж у 1 з 100 типових пар, які використовують внутрішньоматкову спіраль, трапляється випадкова вагітність.

Внутрішньоматкова спіраль вступає в силу відразу після її введення і діє тривалий час. Мідна внутрішньоматкова спіраль може працювати 10 років. Внутрішньоматкова спіраль з прогестином можуть працювати від 3 до 5 років, в залежності від марки. Це робить внутрішньоматкові спіралі хорошим варіантом для жінок, які не готові заводити дітей. Незважаючи на те, що внутрішньоматкова спіраль може залишатися на місці протягом тривалого часу, лікар або практикуюча медсестра може видалити її в будь-який час.

Внутрішньоматкова спіраль не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Пари, які практикують секс, повинні завжди використовувати презервативи разом з внутрішньоматкової спіраллю для захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Перед установкою внутрішньоматкової спіралі лікар або медсестра перевірить, чи немає у жінки захворювань, що передаються статевим шляхом. Установка внутрішньоматкової спіралі при захворюваннях, що передаються статевим шляхом може привести до запального захворювання органів малого таза (ЗЗОМТ).

Утримання (відмова від сексу) - єдиний метод, який завжди запобігає вагітності і захворювання, що передаються статевим шляхом.

Найбільш часті побічні ефекти ВМС включають:

 • нерегулярна кровотеча протягом перших кількох місяців
 • з мідної ВМС, важчі періоди з великою кількістю судом
 • більш легкі і короткі періоди (або відсутність менструацій) з деякими видами прогестінових ВМС
 • Симптоми, подібні ПМС, такі як примхливість, головні болі, вугри, нудота і болючість грудей при використанні гормональної ВМС

До рідкісних проблем відносяться:

Виняток. ВМС може випадково вийти з матки (це називається «вигнанням»). Іноді жінка не знає, що це сталося. Якщо ВМС виходить навіть частково, це не захищає від вагітності. Жінка може перевірити наявність ВМС, намацавши шнур (лікар або практикуюча медсестра може пояснити, як це зробити). Після того, як комусь буде вставлена ВМС, їй потрібно буде повернутися на контрольний візит, щоб перевірити правильність установки ВМС.

Пошкодження матки. Існує надзвичайно невеликий ризик того, що ВМС може проштовхнути стінку матки під час її введення.

Запальні захворювання органів малого тазу (ЗЗОМТ). Ризик зараження від бактерій, що потрапляють в матку під час введення ВМС, дуже низький. Більшість таких інфекцій відбувається в перші 20 днів після установки ВМС.

ВМС - хороший спосіб контролю над народжуваністю для багатьох дівчаток і жінок. Однак ВМС не рекомендуються:

 • з ВЗОМТ або активною інфекцією ЗПСШ
 • хто вже вагітний або може бути вагітним
 • у кого є проблеми з маткою, наприклад, хвороба або порок розвитку, або у неї ненормальне кровотеча

Експерти рекомендують ВМС в якості гарного засоби контролю над народжуваністю для молодих жінок і підлітків, оскільки вони служать багато років, не вимагають щоденного догляду і дуже ефективні для запобігання вагітності.

ВМС повинен вводитися лікарем. Це можна зробити в кабінеті лікаря або в поліклініці. ВМС можна вводити в будь-який час менструального циклу, якщо нема вагітності.

Лікар вводить ВМС через піхву, повз шийки матки в матку. Це займе всього кілька хвилин від початку до кінця. Люди зазвичай відчувають спазми під час установки, але через кілька хвилин вона проходить.

Відпочинок на весь день, використання грілки і прийом без рецептурних знеболюючих можуть допомогти впоратися з дискомфортом після установки ВМС.

Якщо у вас є ВМС, зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви:

 • може бути вагітною
 • зміна запаху або кольору виділень з піхви
 • тривалі спазми або біль
 • у вас незрозуміла температура або озноб
 • є біль в животі або тазу
 • відчувати біль під час сексу
 • у вас сильна або тривала вагінальна кровотеча
Категорія: Медицина |
Переглядів: 72 | Теги: Внутрішньоматкова спіраль, Прогестінова внутрішньоматкова спір, Покрита міддю внутрішньоматкова спі | Рейтинг: 0.0/0
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'...

Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц...

close