Підлоги в медичних установах

У медичних установах - особливі вимоги до санітарно-гігієнічних характеристик покриття підлоги, щоб не допустити інфікування пацієнтів під час лікувально-профілактичних процедур.

Для цього застосовуються різні методи запобігання поширенню інфекцій та боротьби зі шкідливими бактеріями. Не останнє місце в цьому займають будівельні технології підлог для лікарні та якість обслуговування приміщень медичного призначення.

Підтримка санітарних умов забезпечується, завдяки регулярному прибиранню в медичній установі. Щоб її результати були помітні і не відбивалися на здоров'я пацієнтів внаслідок попадання в повітря пилу і бактерій, покриття для підлоги повинні відповідати всім санітарним стандартам. Це становить деяку складність, адже саме підлоги найбільше схильні до забруднення.

Підлога для медичних закладівПідлоги в лікарнях влаштовують з урахуванням багатьох факторів, що викликано необхідністю суворої санітарії. Одне з головних до них вимог - простота догляду. Промислові підлоги в медичних закладах не повинні містити швів. Саме на швах виникають цілі розсадники шкідливих мікроорганізмів. Навіть якщо ретельно очистити плитку для підлоги, в місцях стиків залишиться велика кількість бактерій, які, практично, неможливо знищити. Якщо підлогове покриття не має швів, то мікробам ніде поширюватися. Так само, як і підлоги в хімічній промисловості, медичні підлогові покриття повинні мати підвищену стійкість до хімічних реагентів. Особливо це стосується приміщень для лабораторій. На підлогах в лікарнях неприпустимо скупчення пилу. Неякісне прибирання - це одне, а те, що самі підлогові покриття здатні виділяти пил, - це інше.

У лікарнях постійно перебувають люди. Тому, крім усього іншого, необхідно дбати про естетичний зовнішній вигляд підлог. Безумовно, влаштовувати яскраві і помітні декоративні підлоги ніхто не зобов'язує, а й нехтувати таким фактором, як зовнішній вигляд, все ж не варто, адже пацієнт повинен відчувати турботу про себе і комфорт у всьому.

Підлога в медичних установах, особливо в приміщеннях поліклінік, коридорах, палатах постійно піддаються значним пішохідним навантаженням. Тому часто можна помітити потертості на лінолеуму і пошкоджену плитку для підлоги. Висновок один - полотно необхідно влаштовувати з зносостійкого матеріалу, який не втрачатиме свого зовнішнього вигляду навіть після десятиліть інтенсивної експлуатації.

Підлоги обов'язково повинні бути негорючими. Адже, в разі виникнення вогнища загоряння, дуже складно евакуювати хворих, які потребують постійного спостереження або не здатні пересуватися самостійно. Для лікарняних підлог важлива гідроізоляція. Причому, захистити від проникнення вологи слід не тільки фундамент. Для деяких видів медичних приміщень, наприклад, лабораторій, перев'язувальних, операційних, відділень інтенсивної терапії може знадобитися додаткова гідроізоляція підлоги, яка здатна затримати вологу і запобігти проникненню хімічних речовин.

В установах охорони здоров'я, відповідно до вищепереліченими вимогами, використовуються кілька варіантів підлогових покриттів. Найчастіше - це полімерні підлоги. За допомогою полімерних підлог можна отримати ідеально рівну, що відповідає всім гігієнічним вимогам, поверхня. Епоксидні підлоги в клініці виключають стійкі забруднення, прибирати їх легко, без додаткових витрат і зусиль. Оскільки вони досить еластичні, дороге медичне обладнання при падінні на таке покриття не розіб'ється і не вийде з ладу. Зовсім інший результат буде при падінні на бетонну або кахельну підлогу. Тому наливні підлоги в медичних установах просто незамінні.

Можливе застосування і інших видів полімерних підлог, таких, як поліуретанові і метілметакрілатние покриття будь-яких кольорів. З полімерних матеріалів також влаштовують спортивні покриття в приміщеннях для фізичної реабілітації і занять лікувальною фізкультурою. Заливка підлог може проводитися як до моменту здачі в експлуатацію сучасних будівель медичних установ, так і в процесі їх ремонту. Крім полімерних, в установах охорони здоров'я також використовуються високонаповнені бетонні покриття. Колірна гамма їх досить широка. Вони також відрізняються високою міцністю, але мають менший термін експлуатації, ніж заливні підлоги. Вони менш практичні, але, як бюджетний варіант, все ж прийнятні.

Категорія: Медицина |
Переглядів: 240 | Теги: Підлоги в медичних установах, пол в лікарнях, покриття підлоги лікарні | Рейтинг: 0.0/0
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'...

Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц...

close