Грижа міжхребцевого диска

Людський хребет складається з 26 кісток, що називаються хребцями. Між кожним хребцем лежать еластичні подушкоподібни, так звані «диски». Ці диски допомагають утримувати хребці на місці і діють як амортизатори.

Спинальні диски мають м'який драглистий внутрішній центр і більш жорстку зовнішню частину.

Грижа міжхребцевого диска виникає, коли частина м'якого внутрішнього простору вислизає через тріщину в стінці диска. Найчастіше це відбувається в попереку, але також може виникати в шийних хребцях. При першій появи больових проявів необхідно відвідування лікаря. Вертебролог Київ встановить причину болю в хребті і проведе кваліфіковане зняття болю і також шляхи лікування причин які викликають біль.

Грижа міжхребцевого дискаВважається, що витік цього «желе» виділяє хімічні речовини, які подразнюють нерви в навколишньому області і викликають сильний біль. Випадання міжхребцевого диска також може чинити тиск на нерви і викликати біль через здавлювання. Причиною негерметичного диска зазвичай є поступовий знос і надмірне використання в результаті повторюваних рухів з плином часу. Диски хребта втрачають частину свого вмісту води з віком. Це зменшення рідини робить диски менш гнучкими і більш схильними до розколювання.

Не завжди можливо згадати точну точку, коли починається проблема з диском, але це часто відбувається при піднятті предметів без згинання в колінах або після скручування при піднятті важкого предмета.

Небезпечні техніки підйому тяжкості можуть привести до грижі міжхребцевого диска. Грижа міжхребцевого диска може виникнути в будь-якому віці, але частіше за все зустрічається у чоловіків у віці від 20 до 50 років.

Фактори, що збільшують ймовірність, включають:

Вага тіла. Надмірна вага створює додаткове навантаження на хребет.

Генетика: людина може успадкувати схильність до грижі міжхребцевих дисків.

Рід занять: Люди з важкою фізичною працею або заняттями, які включають штовхання, тягне зусилля або скручування, схильні до грижі міжхребцевих дисків. Їх можуть викликати будь-які дії, що повторюються, які напружують хребет.

Небезпечна техніка підйому речей і предметів: при підйомі важких предметів слід завжди прикладати силу ногами, а не спиною. Неправильна техніка може призвести до грижі міжхребцевого диска.

Часте водіння авто: тривале сидіння в поєднанні з вібраціями і рухами автомобіля може привести до пошкодження дисків і хребта.

Сидячий спосіб життя: відсутність фізичних вправ може привести до грижі міжхребцевого диска.

Куріння: це може знизити надходження кисню до дисків і привести до стирання тканин.

Якщо виникають симптоми, вони часто виникають через тиск на нерви. У деяких випадках у людини не буде ніяких симптомів.

Загальні симптоми можуть включати:

Оніміння та поколювання: це відбувається в тій області тіла, яку постачає нерв.

Слабкість: зазвичай це відбувається в м'язах, пов'язаних з нервом, що може викликати спотикання при ходьбі.

Біль: виникає в хребті і може поширюватися на руки і ноги.

Якщо грижа міжхребцевого диска знаходиться в попереку, біль часто вражає сідниці, стегна, ікри і, можливо, ступні. Це часто називають ішіасом, тому що біль поширюється по сідничному нерву.

Якщо проблема виникає в шиї, зазвичай болять плечі і руки. Швидкі руху або чхання можуть викликати стріляючу біль.

Категорія: Медицина |
Переглядів: 1016 | Теги: Грижа міжхребцевого диска, грижа хребта, віпаденія диска хребта | Рейтинг: 0.0/0
Пальці стопи
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'... Читати далі...


Підошва
Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц... Читати далі...


close