Догляд за хворими після інсульту

Якщо хтось зіткнувся з інсультом у родичів або близьких людей, то дана людина розуміє всі тонкощі догляду та реабілітації після інсульту. Залежно від тяжкості перенесеного інсульту можлива довга реабілітація, для відновлення основних функцій людини. Сучасна медицина знімає кризові явища у пацієнта з інсультом, а потім переводить даного хворого або на піклування родичів, або в лікувально-реабілітаційний заклад для відновлення основних функцій, які могли бути втрачені в ході інсульту.

Одним з таких реабілітаційних лікувальних закладів, які відновлюють пацієнтів після перенесеного інсульту, є пансіонат «Пори року». https://dom-zabot.com.ua/ukhod-posle-insulta

Основні рекомендації по догляду за пацієнтами з інсультом в перші дні після виникнення порушень мозкового кровообігу і важкої загально мозковою неврологічної симптоматики:

Догляд за хворими після інсультуЗ метою недопущення розвитку застійних процесів в легенях і ризику виникнення пневмонії у лежачих хворих переніс інсульт потрібно не менше одного разу на дві години міняти позу в ліжку. Якщо дозволяє загальний стан, спочатку пацієнта садять на кілька хвилин (3-5 разів на день) в ліжку, підклавши під спину подушки. Якщо хворий у свідомості, потрібно з перших же днів проводити заняття дихальною гімнастикою. Найпростішим і ефективним дихальним вправою є надування гумових куль, дитячих гумових іграшок.

Приміщення повинно регулярно провітрюватися. Під час провітрювання хворого вкривають ковдрою, на голову надягають в'язану шапочку або хустку. Рекомендується 2-3 рази на день вимірювати температуру і при її підвищенні тут же повідомляти лікаря.

Для профілактики пролежнів і попрілостей необхідно кілька разів на день протирати шкіру хворого камфорним спиртом або сумішшю спирту (горілки, одеколону) з водою і шампунем. Якщо хворий не контролює сечовипускання, слід використовувати памперси, чисті пелюшки або спеціальні мочеприемники.

Не рідше двох разів на день необхідно обмивати шкіру статевих органів і заднього проходу теплою водою з милом або слабким розчином калію перманганату ( "марганцівки") і обтирати марлевим тампоном. Ліжко, на якому лежить пацієнт, не повинна прогинатися. Найбільш гігієнічний і зручний поролоновий матрац. На матрац під простирадло кладуть по всій ширині клейонку. Якщо пролежні з'явилися, необхідно використовувати мазі для їх загоєння.

Порушення водного балансу (зневоднення) призводить до "згущення" крові, утруднює надходження до тканин організму (в тому числі до мозку) кисню та інших поживних речовин. У нормі людині потрібно не менше 2 літрів рідини в день: половина надходить з питвом, половина - з їжею.

Якщо хворий знаходиться в несвідомому стані або якщо він у свідомості, але порушено ковтання, рідина регулярно повинна надходити або через встановлений лікарем зонд (що йде через ніс в стравохід), або у вигляді внутрішньовенних крапельних вливань. Слід пам'ятати, що насильницьке годування або напування хворих з порушенням ковтання може привести до аспіраційної пневмонії. У лежачих хворих виникає уповільнення кровотоку по судинах, що може ускладнитися тромбозом вен нижніх кінцівок. Найчастіше тромбоз розвивається в паралізованою нозі.

Для профілактики необхідно в перші дні після інсульту по кілька разів на добу проводити гімнастику для ніг. Якщо рухи збережені, хворий сам в повільному темпі здійснює піднімання ноги вгору, відведення і приведення її, згинання та розгинання в колінному і гомілковостопному суглобах (працюють всі суглоби). Якщо активних рухів немає, ті ж дії справляє людина, яка доглядає за пацієнтом (пасивна гімнастика). Крім активної і пасивної гімнастики для профілактики тромбозу вен ніг корисний масаж: прогладжуванням і розминання в напрямку від стопи до стегна. Проводити його можна, тільки порадившись з лікарем і тільки коли немає явищ тромбозу. Якщо хворий страждає на варикозне розширення вен, з перших днів ногу необхідно бинтувати еластичним бинтом.

Категорія: Медицина |
Переглядів: 171 | Теги: догляд за хворим інсульт, інсульт, ребілітації після інсульту, догляд після інсульту, відновлення пацієнта інсульт | Рейтинг: 0.0/0
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'...

Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц...

close