Біль у суглобах: симптоми, причини і лікування

У людському тілі близько 400 суглобів, які надають тілу рухливість і гнучкість, але також є потенційними джерелами болю. Біль в суглобах, яка в основному (але не виключно) виникає з віком, є однією з найпоширеніших проблем зі здоров'ям.

Суглоби, які з'єднують між собою різні частини тіла, також представляють собою складні механізми, що складаються з безлічі елементів, включаючи хрящі, зв'язки, мембрани, рідини і тканини. Тому біль в суглобах може мати кілька причин.

Біль в суглобах можна розділити на три категорії:

Біль у суглобах: симптоми, причини і лікуванняЗапальний артрит: біль, спричинений запаленням або інфекцією (часто буває, коли суглоб червоний і опухлий, а біль посилюється в нічний час). Остеоартроз: біль, що виникає в результаті зносу суглобового хряща (це часто буває, коли суглоб стає жорстким при пробудженні і біль зменшується в міру того, як ви рухаєте суглобом) Біль в суглобах також може бути викликана нещасним випадком або травмою, наприклад, після удару або падіння. Визначити причину болю за допомогою сучасних методик - https://www.meddiagnostica.com.ua/simptomy/bol-v-sustave/

Біль у суглобах може проявлятися декількома способами. Вона може початися без видимої причини або під час якогось руху людини, виникати поступово або раптово, зменшуватися або зберігатися в стані спокою і тривати короткий або довгий час. Це також може супроводжуватися різними симптомами, які можуть бути більш-менш виснажливими:

  • скутість суглобів, часто після періоду бездіяльності або вранці
  • припухлість
  • почервоніння
  • відчуття спеки в суглобі
  • порушення гнучкості
  • втрата рухливості

Біль у суглобах може мати ряд причин:

Причина травми: коли біль виникає після аварії, падіння, удару або удару в суглоб. Приклади включають розтягування, вивихи або розтягування.

Запальна причина: коли біль виходить з запаленої частини суглоба. Коли уражається весь суглоб, це називається запальним артритом, а коли запалення вражає сухожилля, це називається тендинитом.

Механічна причина: коли біль є результатом початком розвитку або вікового зносу, наприклад, остеоартриту. Остеоартрит, який зазвичай починається після 50 років і особливо вражає плечі, лікті, зап'ястя, руки, стегна, коліна і ступні, також є однією з найбільш частих причин болю в суглобах.

Інфекційна причина: коли біль пов'язаний з вірусом (наприклад, грип, чи інші інфекційні хвороби).

Відкладення кристалів: коли біль викликаний відкладенням кристалів урати натрію в суглобах, як в разі подагри.

У всіх випадках, якщо біль супроводжується припухлістю або почервонінням, посилюється і не проходить, особливо якщо у вас є лихоманка, вам слід в терміновому порядку звернутися до лікаря.

Якщо біль у суглобах легка, для купірування болю зазвичай досить відпочинку та знеболюючих. При незначних травмах ми рекомендуємо прикласти холодний компрес (лід), потім відпочити, підняти і стиснути уражену кінцівку пов'язкою. Якщо біль викликаний запальним процесом або остеоартритом, ми рекомендуємо застосовувати тепло (оскільки воно покращує кровообіг і, таким чином, заспокоює суглоб), а також дає відпочинок суглобу. При болю в суглобах, викликаної більш серйозним захворюванням, лікар припише знеболюючі на додаток до лікування основного захворювання.

При хворобливих суглобах також можуть бути призначені деякі спеціальні вправи для зміцнення м'язів, щоб уникнути погіршення стану. Вправи на водній основі особливо хороші при болях в суглобах, тому що ваші суглоби не повинні витримувати вагу вашого тіла в воді.
 

Категорія: Медицина |
Переглядів: 752 | Теги: лікування суглобов, захворювання суглобов, обстеження суглобов, Біль в суглобах | Рейтинг: 4.0/1
Пальці стопи
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчасту будову. Тильний апоневроз пальців укріплений сухожилками м'язів-розгиначів які кріпляться до фаланг пальців. З підошвового боку сухожилки м'... Читати далі...


Підошва
Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвинена в ділянці п'яткового горба і головок плеснових кісток, де вона виконує роль амортизатора. Завдяки її вираженій комірковій будові нагнійні проц... Читати далі...


close