Зовнішні чоловічі статеві органи. Сечівник чоловічий
Виділяють три основні частини чоловічого сечівника: передміхурову (pars prostatica), перетинчасту (pars membranacea) і губчасту (pars spongiosa). Остання містить цибулинну, печеристу та головчасту частини. Довжина сечівника у дорослого чоловіка становить 16—18 см. На передміхурову частину припадає 3—4 см, на перетинчасту — 1,5 см і на губчасту — 14—15 см. Просвіт сечівника неоднаковий на всьому протязі: в ньому визначають три звуження та три розширення. Звуження розташовані в початковій частині сечівника — біля шийки сечового міхура, в місці переходу через сечостатеву діафрагму і на виході з головки статевого члена, розширення — в передміхуровій частині сечівника, ділянці цибулини статевого члена та біля його кінця (в ділянці човноподібної ямки). На передній стінці човноподібної ямки є складка слизової оболонки, що утворює заслінку човноподібної ямки (Герена), куди може впиратися катетер під час катетеризації сечового міхура.

Завдяки наявності двох згинів сечівник має S-подібну фрому. Перший згин утворений передміхуровою та перетинчастою частинами. У передміхуровій частині сечівник опускається вниз, огинає лонне зрощення та піднімається вгору. Вершина його випуклості розташована в перетинчастій частині, угнутість спрямована вперед і догори. Друга кривина розташована в губчастій частині. Вона утворюється внаслідок звисання вільної частини статевого члена. Під час ерекції згин зникає. Це потрібно враховувати під час катетеризації сечівника.

У практичній урології розрізняють передній і задній сечівник, розуміючи під першим ділянку від м'яза — замикача перетинчастої частини до зовнішнього вічка сечівника, під другим — ділянку між шийкою сечового міхура та зазначеним м'язом.

У верхньому відділі передміхурової частини сечівника розташований мимовільний м'яз — замикач шийки сечового міхура. На задній стінці передміхурової частини сечівника виділяють поздовжній валик — гребінь сечівника (crista urethralis), посередині якого є сім'яний горбок (colliculus seminalis), по обидва боки якого відкриваються дві сім'явипорскувальні протоки, а також численні протоки передміхурової залози. У центрі сім'яного горбка розташована заглибина — чоловіча маточка (недорозвинуті мюллерові протоки). Перетинчаста частина сечівника найвужча і міцно кріпиться до сечостатевої діафрагми. Саме тут орган оточений зовнішнім м'язом — замикачем сечівника, утвореним посмугованими м'язовими волокнами.

На слизовій оболонці сечівника є невеликі заглибини — ямки сечівника (lacunae urethrales, Morgagnii) та ямки, утворені в місці відкриття вивідних проток сечівникових залоз (glandulae urethrales, Littre). У них створюються сприятливі умови для переживання гонококової та іншої інфекції.

У задній відділ цибулинної частини сечівника відкриваються вивідні протоки цибулинно-сечівникових залоз.

Кровопостачання, іннервація та лімфовідтік відбуваються так само, як і в органах, в яких розташований сечівник.
Категорія: Топографічна анатомія таза | Переглядів: 4054 | Додав: anatomia | Теги: Сечівник чоловічий, Анатомія, Зовнішні чоловічі статеві органи, топографічна анатомія, топографічна анатомія таза, анатомія людини | Рейтинг: 1.0/1
Преимущества дома престарелых

Прием в доме престарелых имеет ряд преимуществ как для зависимых, так и для независимых пожилых людей. Безопасность и медицинская помощь лежат в основе ухода. Но это не единственные активы этих заведений, также известных сегодня как "Родные Сердца". Все аспекты повседневной жизни решаются для обеспечения благополучия жителей, от социальных связей до поддержки лиц, осуществляющих уход.

Читать далее...


Лікування наркозалежності для ветеранів бойових дій

Ваше життя як ветерана відзначено мужністю, самопожертвою та відданістю служінню своїй країні. Але за доблестю можуть ховатися й тіні — внутрішні битви, невидимі шрами і, як наслідок, боротьба із залежністю та психологічними проблемами.

Ти не один. У реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації ми... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close