00:14
Внутрішні жіночі статеві органи. Маткова труба
Маткова труба — порожнисте утворення завдовжки 10—12 см.

Голотопія. Труба проходить по верхньому краю широкої зв'язки матки, що утворює для неї брижу (mesosalpinx), в якій до органа підходять судинні гілки маткової і яєчникової артерій.

Будова. Маткова труба містить маткову частину, перешийок, ампулу, лійку та торочки (fimbriae tubae). Стінка органа представлена такими шарами: серозною оболонкою, підсерозним прошарком, м'язовою і слизовою оболонками.

Синтопія. Маткова труба тісно зв'язана з яєчником: охоплює його з трьох боків. Біля матки труба має горизонтальний напрямок, потім утворює різкий згин і майже вертикально прямує вгору вздовж брижового краю яєчника. У кінцевому відділі труба утворює ще один згин, опуклою частиною обернений так, що лійка труби спрямована вниз і прилягає до вільного краю та бічної поверхні яєчника. Трубу фіксує підвішувальна зв'язкою яєчника (lig. suspensorium ovarii), у товщі якої проходять гілки яєчникової артерії.

Кровопостачання маткової труби забезпечують трубні гілки маткової артерії.

Лімфовідтік. Регіонарними лімфатичними вузлами органа є внутрішні клубові, крижові та пахвинні лімфатичні вузли.
 
Іннервацію маткової труби забезпечує матково-піхвове сплетення, утворене гілками підчеревного сплетення.
Категорія: Топографічна анатомія таза | Переглядів: 2489 | Додав: anatomia | Теги: Внутрішні жіночі статеві органи, анатомія людини, топографічна анатомія, топографічна анатомія таза, анатомія, Маткова труба | Рейтинг: 0.0/0
close