22:17
Внутрішні чоловічі статеві органи. Сім'яні пухирці
Голотопія. Розташовані сім'яні пухирці в малому тазу, вище передміхурової залози, та прилягають до задньої стінки сечового міхура.

Будова. Сім'яний пухирець має форму ампули завдовжки 6—7 см і завширшки З см. Нижній кінець його звужується, переходячи у видільну протоку завдовжки 0,5—1 см, яка з'єднується з ампулою сім'явиносної протоки (ampulla ductus deferentis), утворюючи сім'явипорскувальну протоку (ductus ejaculatorius), що проходить через передміхурову залозу в сечівник.

Синтопія. Сім'яні пухирці розташовані між сім'явиносною протокою і сечоводом. Знизу вони зв'язані з передміхуровою залозою, спереду прилягають до дна сечового міхура, ззаду — через черевно-промежинний апоневроз та очеревину прямо-кишково-міхурової заглибини — до прямої кишки. Зверху пухирці вкриті очеревиною і прилягають до органів, які розташовані у зазначеному закутку, або до прямої кишки.

Кровопостачання сім'яних пухирців здійснюють нижні міхурові та середні прямокишкові артерії. Венозна кров від них відтікає в міхурове венозне сплетення. Лімфовідтік відбувається в підчеревні лімфатичні вузли.

Іннервацію сім'яних пухирців забезпечують гілки підчеревного нервового сплетення через нервове сплетення передміхурової залози.
Категорія: Топографічна анатомія таза | Переглядів: 2371 | Додав: anatomia | Теги: Сім'яні пухирці, топографічна анатомія таза, топографічна анатомія, Внутрішні чоловічі статеві органи, анатомія людини, анатомія | Рейтинг: 5.0/1
close