11:59
Топографічна анатомія передньої плечової ділянки
Шари ділянки представлені шкірою та підшкірною жировою клітковиною з розташованими в ній підшкірними судинами та нервами. У бічній двоголовій борозні лежить головна вена (v. cephalica), у присередній — основна вена (v. basilica) і присередній шкірний нерв передпліччя (n. cutaneus antebrachii medialis).

Власна фасція плеча (fascia brachii) на присередній і бічній поверхнях віддає до плечової кістки дві міжм'язові перегородки (septa intermuscularia brachii mediale et laterale), які відділяють передню групу м'язів плеча (двоголовий м'яз плеча, дзьобо-плечовий і плечовий м'язи) від задньої групи (триголовий м'яз плеча).

Судинно-нервовий пучок. Під власною фасцією в присередній двоголовій борозні лежать плечова артерія, дві однойменні вени і серединний нерв (n. medianus).
 
Угорі серединний нерв розташований збоку від артерії, в середній третині плеча перетинає її спереду, а в ділянці ліктьової ямки (fossa cubiti) він лежить медіально. Назовні від пучка у верхній третині плеча розташований м'язово-шкірний нерв (n. musculocutaneus). Досередини і глибше артерії лежить ліктьовий нерв (n. ulnaris), який в середній третині плеча пронизує присередню міжм'язову перегородку і в супроводі верхньої ліктьової обхідної артерії (a. collateralis ulnaris superior) переходить у заднє фасціальне ложе.
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 1625 | Додав: anatomia | Теги: Анатомія верхньої кінцівки, анатомія передньої плечової ділянки, анатомія, анатомія людини, топографічна анатомія | Рейтинг: 2.0/1
close