Топографічна анатомія передньої плечової ділянки
Шари ділянки представлені шкірою та підшкірною жировою клітковиною з розташованими в ній підшкірними судинами та нервами. У бічній двоголовій борозні лежить головна вена (v. cephalica), у присередній — основна вена (v. basilica) і присередній шкірний нерв передпліччя (n. cutaneus antebrachii medialis).

Власна фасція плеча (fascia brachii) на присередній і бічній поверхнях віддає до плечової кістки дві міжм'язові перегородки (septa intermuscularia brachii mediale et laterale), які відділяють передню групу м'язів плеча (двоголовий м'яз плеча, дзьобо-плечовий і плечовий м'язи) від задньої групи (триголовий м'яз плеча).

Судинно-нервовий пучок. Під власною фасцією в присередній двоголовій борозні лежать плечова артерія, дві однойменні вени і серединний нерв (n. medianus).
 
Угорі серединний нерв розташований збоку від артерії, в середній третині плеча перетинає її спереду, а в ділянці ліктьової ямки (fossa cubiti) він лежить медіально. Назовні від пучка у верхній третині плеча розташований м'язово-шкірний нерв (n. musculocutaneus). Досередини і глибше артерії лежить ліктьовий нерв (n. ulnaris), який в середній третині плеча пронизує присередню міжм'язову перегородку і в супроводі верхньої ліктьової обхідної артерії (a. collateralis ulnaris superior) переходить у заднє фасціальне ложе.
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 2277 | Додав: anatomia | Теги: Анатомія верхньої кінцівки, анатомія передньої плечової ділянки, Анатомія, анатомія людини, топографічна анатомія | Рейтинг: 3.5/2
Выпадение волос: когда стоит беспокоиться?

Нормально ли обнаруживать волосы на расческе, на подушке и на одежде? Когда следует беспокоиться о выпадении волос, также известном как алопеция? Когда мне следует обратиться к профессионалу?

Какие решения существуют? Какой из них выбрать?

Наши советы ответят на все ваши вопросы по поводу ... Читать далее...


Лазерное лечение сосудов кожи

В норме наши кровеносные сосуды, особенно очень мелкие, широко разветвленные, не видны на поверхности. Однако слабая соединительная ткань может привести к выпячиванию поверхностных вен. Мы знаем это явление как «сосудистые звездочки». Эти видимые сосуды кожи часто воспринимаются как раздражающие. 

Сосудистые звездочки — это разновидность в... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close