Топографічна анатомія передньої ліктьової ділянки
Шари ділянки представлені шкірою та підшкірною жировою клітковиною, в якій розташовані поверхневі судини та нерви: латерально — головна вена та бічний шкірний нерв передпліччя (продовження м'язово-шкірного нерва), медіально — основна вена та присередній шкірний нерв передпліччя. Обидві поверхневі вени посередині ліктьового згину з'єднуються серединною веною ліктя (v. mediana cubiti).

Власна фасція ліктя стає товщою внаслідок приєднання додаткового сухожилкового розтягу двоголового м'яза (lacertus fibrosus). Вона зрощена з виступаючими частинами кісток — надвиростками, ліктьовим відростком і краєм ліктьової кістки.

Виділяють три групи м'язів, розташованих під власною фасцією: плечо-променевий м'яз (m. brachioradialis) і м'язи — розгиначі кисті та пальців становлять зовнішню групу, двоголовий м'яз плеча і плечовий — середню, а круглий м'яз-привертач і м'язи-згиначі — внутрішню групу.
 
Ліктьова ямка виповнена клітковиною, що пов'язана з клітковиною міжм'язових просторів сусідніх ділянок (плеча та передпліччя) і клітковиною їх судинно-нервових пучків.

Судинно-нервові пучки. Під апоневрозом двоголового м'яза плеча, досередини від його сухожилка, розташовані плечова артерія, дві однойменні вени та серединний нерв, який лежить медіально від артерії між головками круглого м'яза-привертача.

У ліктьовій ямці плечова артерія розділяється на променеву та ліктьову артерії. Променева проходить над круглим м'язом-привертачем і вступає в променеву борозну (sulcus radialis antebrachii) передпліччя, ліктьова — проходить під зазначеним м'язом і залягає в ліктьовій борозні передпліччя між поверхневим і глибокими м'язами — згиначами пальців. Також у ліктьовій ямці від променевої артерії відходить променева поворотна артерія (a. recurrens radialis), яка з'єднується з променевою обхідною артерією (a. collateralis radialis) з ділянки плеча. А від ліктьової артерії відходить ліктьова поворотна артерія (a. recurrens ulnaris), що сполучається з ліктьовою обхідною артерією (a. collateralis ulnaris). Обхідні та поворотні артерії утворюють сітку ліктьового суглоба (rete articulare cubiti).

Променевий нерв, переходячи із задньої ділянки плеча в передню ліктьову ділянку, проходить між плечо-променевим і плечовим м'язами і в ліктьовій ямці ділиться на поверхневу та глибоку гілки. Поверхнева гілка йде досередини від зазначеного м'яза в променеву борозну, де залягає разом з променевою артерією. Глибока гілка пронизує м'яз-відвертач і переходить у задню ділянку передпліччя.
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 1983 | Додав: anatomia | Теги: анатомія, топографічна анатомія, Анатомія верхньої кінцівки, анатомія людини, анатомія ліктьової ділянки | Рейтинг: 0.0/0
Онихолизис - патогенез, клінічні ознаки та діагностикаОнихолизис - патогенез, клінічні ознаки та діагностика

Онихолизис - це не конкретне захворювання, а термін, який описує відділення нігтьової пластини від що підлягає нігтьового ложа. 

Численні хворобливі процеси можуть викликати оніхоліз, включаючи інфекцію (напри.....


Позбавляємося від болю в спиніПозбавляємося від болю в спині

У міру того, як люди досягають середнього віку, вони частіше відчувають напади болю в спині.  Згодом кістки і суглоби в нижній частині спини починають змінюватися. Ваші диски (структури, що служать подушками між кістками в хребті) мають тенденцію зношуватися, а іноді і стають фрагментованими. Ці структурні зміни іноді викликають біль.


Анатомічний атлас людини

Пахвинний канал (вигляд спереду) Пахвинний канал (вигляд спереду)
1 — присередня ніжка; 2 — міжніжкові волокна; 3 — бічна ніжка; 4 — поверхнева зв'язка; 5 — м'яз — підіймач яєчка; 6 — апоневроз зовнішнього косого м'яза живота; 7 — внутрішній косий м'яз живота

Анатомічний атлас людини

Задня поверхня передньобокової стінки живота Задня поверхня передньобокової стінки живота
1 — середня пупкова складка; 2 — прямий м'яз живота; 3 — нижні надчеревні артерія та вена; 4 — поверхневе пахвинне кільце; 5 — сім'яні судини; 6 — зовнішня клубова артерія; 7 — зовнішня клубова вена; 8 — між'ямкова зв'язка; 9 — сім'явиносна протока; 10 — сечовід; 11 — сечовий міхур; 12 — сім'яні пухирці; 13 — передміхурова залоза; 14 — надміхурова ямка; 15 — присередня пахвинна ямка; 16 — бічна пахвинна ямка; 17 — бічна пупкова складка; 18 — присередня пупкова складка; 19 — пристінкова очеревина

close