22:20
Тазовий відділ сім'явиносної протоки
Голотопія. Сім'явиносні протоки розташовані в бічному та позадуміхуровому клітковинних просторах підочеревинного поверху таза.

Будова. Сім'явиносна протока — це трубчатий орган, що має зовнішній діаметр З мм та є продовженням протоки придатка яєчка і закінчується в місці злиття з протокою сім'яного пухирця. Стінка протоки має слизову, м'язову та зовнішню оболонки. М'язова оболонка утворена трьома шарами непосмугованих м'язів (зовнішній і внутрішній — поздовжні, середній — циркулярні), через що протока є щільною і її легко пропальпувати в усіх відділах.

Синтопія. Покинувши глибоке пахвинне кільце, протока проходить уздовж стінки таза під очеревиною та зростається з нею сполучнотканинними перетинками, через що цю ділянку називають пристінковою.
 
Прямуючи вниз і назад, протока проходить позаду нижніх надчеревних судин, перетинає на своєму шляху зовнішні клубові судини й облітеровану пупкову артерію, розміщуючися досередини від них. Після чого досягає спочатку бічної, а потім задньої стінки сечового міхура та проходить між нею і сечоводом (перехрещення із сечоводом). Цю ділянку тазового відділу протоки називають міхуровою.
 
Поблизу задньої стінки дна міхура вона йде досередини від сім'яного пухирця, утворюючи ампулу сім'явиносної протоки. Остання, з'єднавшись з видільною протокою сім'яного пухирця, утворює сім'явипорскувальну протоку, що відкривається з обох боків від сім'яного горбка в передміхурову частину сечівника.

Лімфовідтік від тазового відділу сім'явиносної протоки відбувається в підчеревні вузли.

Іннервацію зазначеного відділу забезпечують гілки підчеревного нервового сплетення через нервове сплетення передміхурової залози.
Категорія: Топографічна анатомія таза | Переглядів: 1841 | Додав: anatomia | Теги: анатомія, топографічна анатомія таза, топографічна анатомія, анатомія людини, Тазовий відділ сім'явиносна протока | Рейтинг: 0.0/0
close