Щічна ділянка
Межами цієї ділянки згори є підочноямковий край, знизу — нижній край нижньої щелепи, спереду — носогубна та носощічна складки, ззаду — передній край жувального м'яза.
 
Пошарова топографія. Шкіра щічної ділянки тонка, рухома, легко зміщується, має велику кількість сальних і потових залоз. У чоловіків більша частина шкіри цієї ділянки вкрита волоссям. Підшкірна жирова клітковина добре виражена та бере участь у формуванні контуру лиця. До неї прилягає жирове тіло щоки, розташоване в щільній фасціальній капсулі. Це анатомічне утворення, що добре розвинене в дітей раннього віку, розташоване між жувальним (m. masseter) і щічним (т. buccinator) м'язами та має скроневий, очноямковий і крило-піднебінний відростки (мал.).
 
У підшкірній жировій клітковині щічної ділянки розташовано декілька шарів мімічних м'язів. Одним з них є щічний м'яз, який повністю вкриває щічно-глоткову фасцію (fascia buccopharyngeal Через цей м'яз проходить вивідна протока привушної слинної залози. З внутрішнього боку щічний м'яз вкритий слизовою оболонкою присінка рота (vestibulum oris). У цій оболонці розташований сосочок привушної залози (papilla ductus parotidea), в якому відкривається протока.
 
Кровопостачання щічної ділянки здійснює лицева артерія, що проходить у товщі підшкірної жирової клітковини біля переднього краю жувального м'яза. Доповнюють кровопостачання ділянки поперечна артерія лиця (a. transversa faciei), щічна (а. buccalis) і підочноямкова (a. infraorbitalis) артерії.
 
Венозний відтік здійснюють лицева та нижньощелепна (v. retromandibularis) вени, що формують анастомози з глотковими венами (w. pharyngeae) і крилоподібним венозним сплетенням (plexus venosus pterygoideus).
 
Лімфа із щічної ділянки відтікає в щічні, піднижньощелепні, привушні та шийні лімфатичні вузли.
 
За іннервацію щічної ділянки відповідають чутливі нерви, що виходять з трійчастого нерва: підочноямковий, щічний і підборідний (n. mentalis). Рухову іннервацію мімічних м'язів щічної ділянки здійснює лицевий нерв.
 
Щічна ділянка

Мал.  Топографічна анатомія щічної ділянки:
1 — щічні слизові залози;
2 — щічний м'яз;
3 — протока привушної залози;
4 — привушна залоза;
5 — фасціальний покрив жирового тіла щоки;
6 — жувальний м'яз, відкинутий допереду разом із середньою частиною виличної дуги;
7 — основа виличної дуги (розпил);
8 — жирове тіло щоки та його продовження в скроневій ділянці;
9 — скроневий м'яз;
10 — розпил виличної кістки
 
Категорія: Топографічна анатомія голови | Переглядів: 7987 | Додав: anatomia | Теги: Щічна ділянка, анатомія людини, топографічна анатомія голови | Рейтинг: 5.0/1
Преимущества дома престарелых

Прием в доме престарелых имеет ряд преимуществ как для зависимых, так и для независимых пожилых людей. Безопасность и медицинская помощь лежат в основе ухода. Но это не единственные активы этих заведений, также известных сегодня как "Родные Сердца". Все аспекты повседневной жизни решаются для обеспечения благополучия жителей, от социальных связей до поддержки лиц, осуществляющих уход.

Читать далее...


Лікування наркозалежності для ветеранів бойових дій

Ваше життя як ветерана відзначено мужністю, самопожертвою та відданістю служінню своїй країні. Але за доблестю можуть ховатися й тіні — внутрішні битви, невидимі шрами і, як наслідок, боротьба із залежністю та психологічними проблемами.

Ти не один. У реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації ми... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close