Прищитоподібні залози
Це парні утворення, розташовані між фасціальною та власною капсулами щитоподібної залози на задній поверхні її часток. їх кількість, розташування та вели чина широко варіюють, однак найчастіше спостерігають дві верхні та дві нижні прищитоподібні залози. У більшості випадків розміри верхньої пари залоз дещо менші від таких нижньої: 0,5x0,3x0,3 і 0,8x0,5x0,3 см відповідно.
 
Орієнтувальнок ознакою під час уточнення місце розташування прищитоподібних залоз і їх і лен тифікації з лімфатичними вузлами є їхній тісний зв'язок з гілками верхньої та нижньої щитоподібних артерій.
 
Останні відіграють роль провідників до зазначених за лоз, які є немовби підвішеними на кінцях судин.
 
Кожна прищитоподібна залоза зовні вкрита власною капсулою, що завдяки перетинкам, які йдуть усередину, ділить залозу на незначні часточки.

Кровопостачання прищитоподібних залоз здійснюють прищитоподібні гілки (rr. parathyroideae) від верхніх і нижніх щитоподібних артерій, венозний відтік — верхня та нижня щитоподібні вени.

За іннервацію прищитоподібних залоз відповідають гілки верхнього та нижнього глоткових нервів і симпатичні гілки.
Переглядів: 1428 | Додав: anatomia | Теги: Прищитоподібні залози, Топографічна анатомія шиї, топографічна анатомія, анатомія, анатомія людини | Рейтинг: 0.0/0
Процес лікування металевими брекетамиПроцес лікування металевими брекетами

Металеві брекети є популярним і ефективним методом лікування прикусу в ортодонтії. Сучасні методи корекції і досвід лікарів - стоматологів роблять корекцію положення зубного ряду легкої, безболісної та, головне, ефективною процедурою. Ціна установки металевих брекет - систем залежить від складності випадку і розраховується індивідуально на безкоштовніх консультаціях в клініках.


Лінгвальні брекети - естетичні брекетиЛінгвальні брекети - естетичні брекети

Виправлення кривих зубів і неправильного прикусу за допомогою лингвальной брекет- системи залишиться таємницею для всіх оточуючих! Це самі естетичні брекети, їх зовсім не видно, хіба що пацієнт сам вирішить ними похвалитися. Кажуть, що все таємне рано чи пізно стають явним, але не в цьому випадку.


Догляд за людьми похилого вікуДогляд за людьми похилого віку

Турбота про старих батьків - важлива і неминуча задача для багатьох з нас. Можливо, найближчим часом виникне необхідність у близьких родичів в догляді за ними. І причин, які спричинили необхідність в догляді може бути безліч, це і нещасні випадки, і серйозні захворювання, і звичайно похи.....


Догляд за хворими після інсультуДогляд за хворими після інсульту

Якщо хтось зіткнувся з інсультом у родичів або близьких людей, то дана людина розуміє всі тонкощі догляду та реабілітації після інсульту. Залежно від тяжкості перенесеного інсульту можлива довга реабілітація, для відновлення основних функцій людини. Сучасна медицина знімає кризові явища .....


На прийом сімейного лікаря з дитиноюНа прийом сімейного лікаря з дитиною

Педіатрія - розділ медицини, що охоплює всі аспекти життя і розвитку дітей, що вивчає особливості дитячого організму і пов'язаних з ним захворювань. Педіатр - це дитячий лікар, який здійснює нагляд, лікування і профілактику здоров'я дітей від 0 до 18 років. 


Підлоги в медичних установахПідлоги в медичних установах

У медичних установах - особливі вимоги до санітарно-гігієнічних характеристик покриття підлоги, щоб не допустити інфікування пацієнтів під час лікувально-профілактичних процедур.

Для цього застосовуються різні мет.....


Анатомічний атлас людини

Пахвинний канал (вигляд спереду) Пахвинний канал (вигляд спереду)
1 — присередня ніжка; 2 — міжніжкові волокна; 3 — бічна ніжка; 4 — поверхнева зв'язка; 5 — м'яз — підіймач яєчка; 6 — апоневроз зовнішнього косого м'яза живота; 7 — внутрішній косий м'яз живота

Анатомічний атлас людини

Задня поверхня передньобокової стінки живота Задня поверхня передньобокової стінки живота
1 — середня пупкова складка; 2 — прямий м'яз живота; 3 — нижні надчеревні артерія та вена; 4 — поверхневе пахвинне кільце; 5 — сім'яні судини; 6 — зовнішня клубова артерія; 7 — зовнішня клубова вена; 8 — між'ямкова зв'язка; 9 — сім'явиносна протока; 10 — сечовід; 11 — сечовий міхур; 12 — сім'яні пухирці; 13 — передміхурова залоза; 14 — надміхурова ямка; 15 — присередня пахвинна ямка; 16 — бічна пахвинна ямка; 17 — бічна пупкова складка; 18 — присередня пупкова складка; 19 — пристінкова очеревина

close