М'язи таза
М'язи таза поділяють на пристінкові та нутрощеві. До пристінкових належать внутрішній затульний (m. obturatorius internus) і грушоподібний (т. piriformis) м'язи.

Внутрішній затульний м'яз починається від затульної перетинки (membrana obturatoria) і внутрішніх країв затульного отвору тазової кістки, проходить по бічній стінці таза і виходить через малий сідничний отвір, вклинюється між верхнім (m. gemellus superior) і нижнім близнюковими (т. gemellus inferior) м'язами і разом з ними прикріплюється до внутрішньої поверхні великого вертлюга стегнової кістки. Між лобковою кісткою та затульними м'язами у верхній частині затульного отвору формується затульний канал, що містить однойменний судинно-нервовий пучок.

Грушоподібний м'яз починається від передньої поверхні Sii—Siv, проходить через великий сідничий отвір і також прикріплюється до внутрішньої поверхні великого вертлюга стегнової кістки вище місця фіксації внутрішнього затульного м'яза. Між грушоподібним м'язом і краями великого сідничого отвору утворюються дві щілини: над- і підгрушоподібний отвори. Через ці отвори виходять сідничні гілки внутрішньої клубової артерії та нерви крижового сплетення.

Розрізняють три нутрощеві м'язи: зовнішній м'яз — замикач відхідника (m. sphincter ani externus), м'яз — підіймач відхідника (т. levator апі), куприковий м'яз (т. coccygeus), які утворюють діафрагму таза.

М'яз — підіймач відхідника містить у своєму складі лобково-прямокишковий (m. puborectalis), лобково-куприковий (т. pubococcygeus) і клубово-куприковий (т. ileococcygeus) м'яз.

Лобково-прямокишковий м'яз починається від лобкової кістки, прямує назад, вплітається у верхню частину зовнішнього м'яза — замикача відхідника і частиною волокон продовжується в поздовжній шар м'язової оболонки відхідника. Присередні краї правого та лівого м'язів попереду прямої кишки не змикаються, унаслідок чого утворюється проміжок, у якому розташовані піхва та сечівник у жінок або сечівник у чоловіків.

Лобково-куприковий м'яз є бічним продовженням лобково-прямокишкового м'яза, що починається від низхідної гілки лобкової кістки і кріпиться до крижово-куприкової зв'язки.

Клубово-куприковий м'яз — задній відділ м'яза — підіймача відхідника, починається від бічної сухожилкової дуги таза, що є ущільненням пристінкового листка тазової фасції в напрямку від нижнього краю лобкової кістки до сідничої ості, і кріпиться до куприкової кістки та куприково-прямокишкової зв'язки.

Куприковий м'язе заднім відділом діафрагми таза, тобто продовженням клубово-куприкового м'яза, розташованим над крижово-куприковою зв'язкою. Він починається від сідничої ості та кріпиться до бічної поверхні крижової кістки.
Категорія: Топографічна анатомія таза | Переглядів: 4905 | Додав: anatomia | Теги: Анатомія, топографічна анатомія таза, М'язи таза, анатомія людини, топографічна анатомія | Рейтинг: 3.5/2
Пансионат для пожилых людей

Хотя многие желают провести старость дома, в окружении близких, в определенных ситуациях требуется использование дома престарелых. 

Дома престарелых определяются как специализированные центры, которые предлагают уход в палате вашим близким в возрасте старше 60 лет, нуждающимся в ежедневном уходе. Их основная миссия — следить за уязвимыми людьми, однов... Читать далее...


Рукавная гастрэктомия

Рукавная гастрэктомия — необратимая бариатрическая операция, направленная на уменьшение объема желудка с целью снижения веса. Это так называемое хирургическое вмешательство по поводу ожирения предназначено для определенных категорий пациентов в возрасте от 18 до 60 лет с патологическим ожирением или тяжелым ожирением (ИМТ более 40). Обратите внимание, что предоперационное наблюдение за рукавом длится от 6 до 12 месяцев. Это посл... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close