17:51
Лімфатична система заочеревинного простору
Лімфатична система заочеревинного простору представлена поперековими лімфатичними вузлами. Основні групи заочеревинних лімфатичних вузлів розташовані в клітковині вздовж черевної частини аорти, нижньої порожнистої вени та їхніх великих гілок. Великі лімфатичні колектори нижньої половини тіла людини формують два поперекових стовбури (trunci lumbales), які, зливаючись, утворюють грудну протоку, найчастіше на рівні Li де приблизно в половині випадків спостерігають її розширення (cisterna chyli). Вона лежить на ніжці поперекової частини діафрагми, зрощена з нею і скорочується та розтягується пасивно, що має велике значення для просування лімфи.

Грудна протока прилягає до задньоправої стінки черевної частини аорти і розташована спереду від більшості її гілок. Лише надреброва та поперекові артерії перехрещують протоку спереду. Праворуч і дещо спереду протоки розташована нижня порожниста вена. У грудну порожнину протока проникає через аортальний отвір діафрагми.
Категорія: Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору | Переглядів: 1401 | Додав: anatomia | Теги: анатомія людини, топографічна анатомія, Лімфатична система, анатомія, Заочеревинний простір | Рейтинг: 0.0/0
close