Глотка
Цей орган розташований між основою черепа і Сvi. У глотці виділяють три частини: носову — від основи черепа до рівня твердого піднебіння, ротову — від рівня твердого піднебіння до тіла під'язикової кістки і глоткову — від рівня під'язикової кістки до переходу її у стравохід.

Важливим анатомічним утворенням глотки є лімфатичне глоткове кільце (Пирогова—Вальдеєра кільце).
 
Крім одиночних лімфоїдних фолікулів до його складу входять мигдалики: два піднебінних, розташованих між піднебінними дужками, два трубних — на бічних стінках носової частини глотки поблизу слухових труб, глотковий — у підслизовому шарі задньої стінки глотки (верхній відділ) і язиковий — біля кореня язика.

В окружності глотки на рівні її ротової та носової частин містяться навколо- глотковий і заглотковий клітковинні простори, відокремлені один від одного фасціальною перегородкою, натягнутою між передхребтовою фасцією і фасціальним листком, який вкриває глотку.

Навкологлотковий клітковинний простір лежить між глоткою, ложем привушної залози та бічним і присереднім крилоподібними м'язами. Зверху він доходить до основи черепа, знизу — до рівня під'язикової кістки. Фасціальна перегородка (aponeurosis stylopharyngeus), натягнута між шилоподібним відростком скроневої кістки та глоткою, ділить клітковинний простір на передній і задній відділи. У передній відділ навкологлоткового простору виступає глотковий відросток привушної залози, у цьому самому місці розташовані гілки висхідної піднебінної артерії й однойменної вени (а. і v. palatinae ascendens), зсередини прилягає піднебінний мигдалик. У задньому відділі навкологлоткового клітковинного простору розташовані важливі анатомічні утворення: внутрішня яремна вена, внутрішня сонна артерія, блукаючий, язико-глотковий, додатковий і під'язиковий нерви та верхні шийні глибокі лімфатичні вузли.

Заглотковий клітковинний простір, який простягається від основи черепа до Cvi має два відділи, тому заглоткові абсцеси, що виникають у цьому анатомічному утворенні, зазвичай є односторонніми. Зазначений простір безпосередньо переходить у клітковину заднього середостіння.

Позаду глотки розташована передхребтова фасція, довгі м'язи шиї та тіла шийних хребців. Спереду гортанної частини глотки міститься гортань, збоку — частки щитоподібної залози та загальні сонні артерії.
 
У порожнині передньобічного відділу глотки на слизовій оболонці розташований парний грушоподібний закуток (recessus piriformis). З обох боків від входу в гортань він прямує вертикально вгору, доходить до рівня глотково-надгортанникової складки (plica pharyngoepiglottica). Основу цієї складки утворює шило-глотковий м'яз (m. stylopharyngeus).
 
Кровопостачання глотки здійснюють гілки висхідної глоткової артерії, висхідної та низхідної піднебінної, а також верхня та нижня щитоцодібні артерії.

Іннервують глотку гілки симпатичного, блукаючого та язико-глоткового нервів.
 
Лімфа від глотки відтікає переважно в глибокі шийні лімфатичні вузли.
Категорія: Топографічна анатомія шиї | Переглядів: 4253 | Додав: anatomia | Теги: анатомія людини, Топографічна анатомія шиї, топографічна анатомія, глотка, Анатомія | Рейтинг: 5.0/1
Преимущества дома престарелых

Прием в доме престарелых имеет ряд преимуществ как для зависимых, так и для независимых пожилых людей. Безопасность и медицинская помощь лежат в основе ухода. Но это не единственные активы этих заведений, также известных сегодня как "Родные Сердца". Все аспекты повседневной жизни решаются для обеспечения благополучия жителей, от социальных связей до поддержки лиц, осуществляющих уход.

Читать далее...


Лікування наркозалежності для ветеранів бойових дій

Ваше життя як ветерана відзначено мужністю, самопожертвою та відданістю служінню своїй країні. Але за доблестю можуть ховатися й тіні — внутрішні битви, невидимі шрами і, як наслідок, боротьба із залежністю та психологічними проблемами.

Ти не один. У реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації ми... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close