Черевна частина стравоходу
Черевна частина стравоходу (pars abdominalis esophagei)

Черевна частина стравоходу завдовжки 1—3 см є кінцевою частиною органа, яка простягається від стравохідного отвору діафрагми (hiatus esophageus) до переходу в шлунок. Стравохідний отвір розташований на рівні Тх, ТХІ і відстоїть від серединної лінії на 2—3 см ліворуч.

Правий край стравоходу переходить у малу кривину шлунка (curvatura ventriculi minor), лівий — утворює з його дном кут — кардіальну вирізку (incisura cardiaca). Внутрішня поверхня вирізки виступає в просвіт шлунка, утворюючи заслінку, що перешкоджає зворотному надходженню їжі зі шлунка в стравохід (регургітації).

У місці проникнення стравоходу через діафрагму його м'язова оболонка тісно переплітається з м'язовими пучками останньої, утворюючи м 'язовий жом.

Очеревина вкриває черевну частину стравоходу спереду і збоку (мезоперитонеальне розташування) або з усіх боків (інтраперитонеальне розташування).

На передній поверхні черевної частини стравоходу лежить лівий блукаючий нерв, на задній — правий. У цьому місці вони мають назву блукаючих стовбурів.

Передній блукаючий стовбур (truncus vagalis anterior) розташований на передній поверхні черевної частини стравоходу. Підходячи до шлунка, він розпадається на 1—4 великі гілки. У кардіальній частині шлунка ці гілки, своєю чергою, віддають по 3—10 коротких гілок до дна і кардії, а також 1—3 гілки до печінки, які проходять між листками малого чепця. Крім того, низка гілок блукаючого стовбура йде по передній поверхні малої кривини шлунка і розгалужується на численні передні шлункові гілки. Сам стовбур продовжується у вигляді довгої гілки, яка йде паралельно малій кривині (нерв Латарже) і входить у стінку воротаря у вигляді воронячої лапки.

Задній блукаючий стовбур (truncus vagalis posterior) у ділянці кардії розпадається на гілки, більшість з яких йде до черевного сплетення і лише 1—3 гілки — до кардіальної частини та одна гілка — до малої кривини шлунка.

Гілки переднього та заднього блукаючих стовбурів утворюють численні сполучення в ділянці кардіальної частини шлунка і його малої кривини.
Категорія: Топографічна анатомія живота | Переглядів: 1702 | Додав: anatomia | Теги: анатомія людини, Черевна частина стравоходу, Топографічна анатомія живота, топографічна анатомія, анатомія | Рейтинг: 0.0/0
Онихолизис - патогенез, клінічні ознаки та діагностикаОнихолизис - патогенез, клінічні ознаки та діагностика

Онихолизис - це не конкретне захворювання, а термін, який описує відділення нігтьової пластини від що підлягає нігтьового ложа. 

Численні хворобливі процеси можуть викликати оніхоліз, включаючи інфекцію (напри.....


Позбавляємося від болю в спиніПозбавляємося від болю в спині

У міру того, як люди досягають середнього віку, вони частіше відчувають напади болю в спині.  Згодом кістки і суглоби в нижній частині спини починають змінюватися. Ваші диски (структури, що служать подушками між кістками в хребті) мають тенденцію зношуватися, а іноді і стають фрагментованими. Ці структурні зміни іноді викликають біль.


Анатомічний атлас людини

Пахвинний канал (вигляд спереду) Пахвинний канал (вигляд спереду)
1 — присередня ніжка; 2 — міжніжкові волокна; 3 — бічна ніжка; 4 — поверхнева зв'язка; 5 — м'яз — підіймач яєчка; 6 — апоневроз зовнішнього косого м'яза живота; 7 — внутрішній косий м'яз живота

Анатомічний атлас людини

Задня поверхня передньобокової стінки живота Задня поверхня передньобокової стінки живота
1 — середня пупкова складка; 2 — прямий м'яз живота; 3 — нижні надчеревні артерія та вена; 4 — поверхневе пахвинне кільце; 5 — сім'яні судини; 6 — зовнішня клубова артерія; 7 — зовнішня клубова вена; 8 — між'ямкова зв'язка; 9 — сім'явиносна протока; 10 — сечовід; 11 — сечовий міхур; 12 — сім'яні пухирці; 13 — передміхурова залоза; 14 — надміхурова ямка; 15 — присередня пахвинна ямка; 16 — бічна пахвинна ямка; 17 — бічна пупкова складка; 18 — присередня пупкова складка; 19 — пристінкова очеревина

close