Черевна частина стравоходу
Черевна частина стравоходу (pars abdominalis esophagei)

Черевна частина стравоходу завдовжки 1—3 см є кінцевою частиною органа, яка простягається від стравохідного отвору діафрагми (hiatus esophageus) до переходу в шлунок. Стравохідний отвір розташований на рівні Тх, ТХІ і відстоїть від серединної лінії на 2—3 см ліворуч.

Правий край стравоходу переходить у малу кривину шлунка (curvatura ventriculi minor), лівий — утворює з його дном кут — кардіальну вирізку (incisura cardiaca). Внутрішня поверхня вирізки виступає в просвіт шлунка, утворюючи заслінку, що перешкоджає зворотному надходженню їжі зі шлунка в стравохід (регургітації).

У місці проникнення стравоходу через діафрагму його м'язова оболонка тісно переплітається з м'язовими пучками останньої, утворюючи м 'язовий жом.

Очеревина вкриває черевну частину стравоходу спереду і збоку (мезоперитонеальне розташування) або з усіх боків (інтраперитонеальне розташування).

На передній поверхні черевної частини стравоходу лежить лівий блукаючий нерв, на задній — правий. У цьому місці вони мають назву блукаючих стовбурів.

Передній блукаючий стовбур (truncus vagalis anterior) розташований на передній поверхні черевної частини стравоходу. Підходячи до шлунка, він розпадається на 1—4 великі гілки. У кардіальній частині шлунка ці гілки, своєю чергою, віддають по 3—10 коротких гілок до дна і кардії, а також 1—3 гілки до печінки, які проходять між листками малого чепця. Крім того, низка гілок блукаючого стовбура йде по передній поверхні малої кривини шлунка і розгалужується на численні передні шлункові гілки. Сам стовбур продовжується у вигляді довгої гілки, яка йде паралельно малій кривині (нерв Латарже) і входить у стінку воротаря у вигляді воронячої лапки.

Задній блукаючий стовбур (truncus vagalis posterior) у ділянці кардії розпадається на гілки, більшість з яких йде до черевного сплетення і лише 1—3 гілки — до кардіальної частини та одна гілка — до малої кривини шлунка.

Гілки переднього та заднього блукаючих стовбурів утворюють численні сполучення в ділянці кардіальної частини шлунка і його малої кривини.
Категорія: Топографічна анатомія живота | Переглядів: 2398 | Додав: anatomia | Теги: анатомія людини, Черевна частина стравоходу, Топографічна анатомія живота, топографічна анатомія, Анатомія | Рейтинг: 0.0/0
Преимущества дома престарелых

Прием в доме престарелых имеет ряд преимуществ как для зависимых, так и для независимых пожилых людей. Безопасность и медицинская помощь лежат в основе ухода. Но это не единственные активы этих заведений, также известных сегодня как "Родные Сердца". Все аспекты повседневной жизни решаются для обеспечения благополучия жителей, от социальных связей до поддержки лиц, осуществляющих уход.

Читать далее...


Лікування наркозалежності для ветеранів бойових дій

Ваше життя як ветерана відзначено мужністю, самопожертвою та відданістю служінню своїй країні. Але за доблестю можуть ховатися й тіні — внутрішні битви, невидимі шрами і, як наслідок, боротьба із залежністю та психологічними проблемами.

Ти не один. У реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації ми... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close