18:26
Черевна частина стравоходу
Черевна частина стравоходу (pars abdominalis esophagei)

Черевна частина стравоходу завдовжки 1—3 см є кінцевою частиною органа, яка простягається від стравохідного отвору діафрагми (hiatus esophageus) до переходу в шлунок. Стравохідний отвір розташований на рівні Тх, ТХІ і відстоїть від серединної лінії на 2—3 см ліворуч.

Правий край стравоходу переходить у малу кривину шлунка (curvatura ventriculi minor), лівий — утворює з його дном кут — кардіальну вирізку (incisura cardiaca). Внутрішня поверхня вирізки виступає в просвіт шлунка, утворюючи заслінку, що перешкоджає зворотному надходженню їжі зі шлунка в стравохід (регургітації).

У місці проникнення стравоходу через діафрагму його м'язова оболонка тісно переплітається з м'язовими пучками останньої, утворюючи м 'язовий жом.

Очеревина вкриває черевну частину стравоходу спереду і збоку (мезоперитонеальне розташування) або з усіх боків (інтраперитонеальне розташування).

На передній поверхні черевної частини стравоходу лежить лівий блукаючий нерв, на задній — правий. У цьому місці вони мають назву блукаючих стовбурів.

Передній блукаючий стовбур (truncus vagalis anterior) розташований на передній поверхні черевної частини стравоходу. Підходячи до шлунка, він розпадається на 1—4 великі гілки. У кардіальній частині шлунка ці гілки, своєю чергою, віддають по 3—10 коротких гілок до дна і кардії, а також 1—3 гілки до печінки, які проходять між листками малого чепця. Крім того, низка гілок блукаючого стовбура йде по передній поверхні малої кривини шлунка і розгалужується на численні передні шлункові гілки. Сам стовбур продовжується у вигляді довгої гілки, яка йде паралельно малій кривині (нерв Латарже) і входить у стінку воротаря у вигляді воронячої лапки.

Задній блукаючий стовбур (truncus vagalis posterior) у ділянці кардії розпадається на гілки, більшість з яких йде до черевного сплетення і лише 1—3 гілки — до кардіальної частини та одна гілка — до малої кривини шлунка.

Гілки переднього та заднього блукаючих стовбурів утворюють численні сполучення в ділянці кардіальної частини шлунка і його малої кривини.
Категорія: Топографічна анатомія живота | Переглядів: 1620 | Додав: anatomia | Теги: анатомія людини, Черевна частина стравоходу, Топографічна анатомія живота, топографічна анатомія, анатомія | Рейтинг: 0.0/0
close