17:38
Черевна частина аорти
Черевна частина аорти є безпосереднім продовженням грудної. Потрібно наголосити, що незважаючи на назву, аорта лежить не в черевній порожнині, а в заочеревинному просторі. Починається вона від аортального отвору діафрагми і продовжується до Liv-v, де поділяється на праву та ліву загальні клубові артерії. Довжина черевної частини аорти становить 13—15 см. Аорта в отворі діафрагми кріпиться завдяки відросткам передхребтової фасції і судинам, які відходять від неї. Черевна частина аорти розташована спереду і зліва від хребта на передхребтовій фасції і межує спереду з підшлунковою залозою, висхідною частиною дванадцятипалої кишки, коренем брижі тонкої кишки. Ліворуч від неї розташований лівий симпатичний стовбур, праворуч лежить нижня порожниста вена. Аорта оточена клітковиною, що містить лімфатичні вузли.

Від черевної частини аорти відходять пристінкові та нутрощеві гілки. Пристінкові гілки: права та ліва нижні діафрагмові, поперекові (по 4 з кожного боку) і серединна крижова артерії. Нутрощеві гілки: черевний стовбур (truncus coeliacus), верхня та нижня брижові, середні надниркові, ниркові артерії й артерії статевих залоз (аа. testiculares, аа. ovaricae).

Права та ліва загальні клубові артерії, довжина яких коливається від 3 до 11 см, на рівні Ц розходяться вниз і вбік під кутом 40—60°. Зазначені судини діляться на внутрішню та зовнішню клубові артерії.
Категорія: Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору | Переглядів: 4488 | Додав: anatomia | Теги: Черевна частина аорти, анатомія, топографічна анатомія, анатомія людини | Рейтинг: 1.7/3
close