Черевна частина аорти
Черевна частина аорти є безпосереднім продовженням грудної. Потрібно наголосити, що незважаючи на назву, аорта лежить не в черевній порожнині, а в заочеревинному просторі. Починається вона від аортального отвору діафрагми і продовжується до Liv-v, де поділяється на праву та ліву загальні клубові артерії. Довжина черевної частини аорти становить 13—15 см. Аорта в отворі діафрагми кріпиться завдяки відросткам передхребтової фасції і судинам, які відходять від неї. Черевна частина аорти розташована спереду і зліва від хребта на передхребтовій фасції і межує спереду з підшлунковою залозою, висхідною частиною дванадцятипалої кишки, коренем брижі тонкої кишки. Ліворуч від неї розташований лівий симпатичний стовбур, праворуч лежить нижня порожниста вена. Аорта оточена клітковиною, що містить лімфатичні вузли.

Від черевної частини аорти відходять пристінкові та нутрощеві гілки. Пристінкові гілки: права та ліва нижні діафрагмові, поперекові (по 4 з кожного боку) і серединна крижова артерії. Нутрощеві гілки: черевний стовбур (truncus coeliacus), верхня та нижня брижові, середні надниркові, ниркові артерії й артерії статевих залоз (аа. testiculares, аа. ovaricae).

Права та ліва загальні клубові артерії, довжина яких коливається від 3 до 11 см, на рівні Ц розходяться вниз і вбік під кутом 40—60°. Зазначені судини діляться на внутрішню та зовнішню клубові артерії.
Категорія: Топографічна анатомія поперекової ділянки та заочеревинного простору | Переглядів: 5231 | Додав: anatomia | Теги: Черевна частина аорти, Анатомія, топографічна анатомія, анатомія людини | Рейтинг: 1.7/3
Выпадение волос: когда стоит беспокоиться?

Нормально ли обнаруживать волосы на расческе, на подушке и на одежде? Когда следует беспокоиться о выпадении волос, также известном как алопеция? Когда мне следует обратиться к профессионалу?

Какие решения существуют? Какой из них выбрать?

Наши советы ответят на все ваши вопросы по поводу ... Читать далее...


Лазерное лечение сосудов кожи

В норме наши кровеносные сосуды, особенно очень мелкие, широко разветвленные, не видны на поверхности. Однако слабая соединительная ткань может привести к выпячиванию поверхностных вен. Мы знаем это явление как «сосудистые звездочки». Эти видимые сосуды кожи часто воспринимаются как раздражающие. 

Сосудистые звездочки — это разновидность в... Читать далее...


Хід очеревини
1 — діафрагма;
2 — підшлункова залоза;
3 — чотири листки брижі поперечної ободової кишки;
4 — поперечна ободова кишка;
5 — петлі тонкої кишки;
6 — прямокишково-маткова заглибина;
7 — пряма кишка;
8 — сечовий міхур;
9 — міхурово-маткова заглибина;
10 — матка;
11 — задні два листки.....


Схема кровообігу
а — до народження: I — венозний анастомоз між легеневою артерією і аортою; 2 — аорта; 3 — гілки легеневої артерії до лівої легені; 4 — впадіння легеневих вен у ліве передсердя; 5 — ліве передсердя; 6 — лівий шлуночок; 7 — правий шлуночок; 8 — артерії до печінки; 9 — артерії до ворітної вени; 10, 12 — пупкові артерії; 11 — пупкова вена; 13 — венозна.....


close