17:46
Структура та розміри ядерець
Зміни ядерець мають істотне значення в морфофункціональної оцінці стану клітини, так як з ядерцями пов'язані процеси транскрипції і трансформації рибосомальної РНК (р-РНК). Розміри і структура ядерець в більшості випадків корелюють з об'ємом клітинного білкового синтезу, що виявляється біохімічними методами. Розміри ядерець залежать також від функції і типу клітин.

Збільшення розмірів і кількості ядерець (рис. 5) свідчить про підвищення їх функціональної активності.
 
Новостворена в полісом рибосомальная РНК транспортується в цитоплазму і, ймовірно, через пори внутрішньої ядерної мембрани. Інтенсивний синтез білка в таких випадках підтверджується збільшенням кількості рибосом ендоплазматичної мережі.
 
Структура та розміри ядерець
 
Гіпергранулірованние ядерця з переважанням гранул над фібрилярний субстанцією можуть відображати різне функціональне стан як ядерець, так і клітини. Наявність таких ядерець з добре вираженою лакунарній системою і різкою базофілія цитоплазми свідчить як про підвищений синтезі р-РНК, так і про трансмісії.
 
Такі «гіперфункціонального ядерця» зустрічаються в молодих плазматичних клітинах, активних фібробластах, гепатоцитах, у багатьох пухлинних клітинах. Ті ж гіпергранулірованние ядерця зі слабко базофілія цитоплазми можуть відображати порушення трансмісії (транспортування гранул) при триваючому синтезі р-РНК. Вони виявляються в пухлинних клітинах, що відрізняються великим ядром і незначною цитоплазматичної базофілія.

Розпушення (дисоціація) ядерець, що відображає їх гіпогрануляцію, може бути наслідком «виверження» р-РНК в цитоплазму або гальмування ядерцеву транскрипції.
 
Дезорганізація (сегрегація) ядерець відображає, як правило, повне і швидке припинення ядерцеву транскрипції: ядро зменшується в розмірах, спостерігається виражена конденсація ядерцевих хроматину, відбувається поділ гранул і протеїнових ниток. Ці зміни зустрічаються при енергетичному дефіциті клітини.
Категорія: Патологічна анатомія | Переглядів: 1444 | Додав: anatomia | Теги: розміри ядерець, Структура ядерець, анатомія людини, Патологічна анатомія | Рейтинг: 0.0/0

Топографічна анатомія

Пальці стопиПальці стопи
Пошарова топографія. Шкіра тильної поверхні пальців тонка, підошвової — щільна, особливо в ділянці проксимальної фаланги. Підшкірна жирова клітковина на тильній поверхні пальців розвинена слабко, на підошвовій пронизана сполучнотканинними перетинками та має виражену комірчаст.....

Топографічна анатомія

ПідошваПідошва
Пошарова топографія. Шкіра підошвової поверхні стопи товста та міцно зрощена з підлеглим підошвовим апоневрозом (aponeurosis plantaris) за допомогою великої кількості сполучнотканинних перегородок, які пронизують підшкірну жирову клітковину. Підшкірна жирова клітковина добре розвин.....

Топографічна анатомія

Тил стопиТил стопи
Пошарова топографія. Шкіра цієї ділянки тонка, рухома. її легко ушкодити (потертості, садна тощо). Підшкірна жирова клітковина пухка, слабко виражена, в ній може скупчуватися набрякова рідина. Поверхнева фасція оточує в підшкірній жировій клітковині тильну венозну сітку стопи (rete.....

close