22:52
Патологія мітозу
В життєвому циклі клітини мітоз займає особливе місце. З його допомогою здійснюється репродукція клітин, а значить, і передача їх спадкових властивостей. Підготовка клітин до мітозу складається з ряду послідовних процесів: репродукції ДНК, подвоєння маси клітини, синтезу білкових компонентів хромосом і мітотичного апарату, подвоєння клітинного центру, накопичення енергії для цитотомії. В процесі мітотичного поділу, як відомо, розрізняють 4 основні фази: профазу, метафазу, анафазу і телофазу.

При патології мітозу може страждати будь-яка з цих фаз. Керуючись цим, створена класифікація патології мітозу [Алов І. А., 1972], згідно з якою виділяються такі типи патології мітозу:
 
I. Пошкодження хромосом:
1) затримка клітин у профазі;
2) порушення спіралізаціі і деспіралізаціі хромосом,
3) фрагментація хромосом;
4) утворення мостів між хромосомами в анафазе; 
5) раннє роз'єднання сестринських хроматид;
6) пошкодження кінетохора. 
 
II. Пошкодження мітотичного апарату:
1) затримка розвитку мітозу в метафазі,
2) розосередження хромосом в метафазі,
3) трьох групова метафаза,
4) порожниста метафаза,
5) багатополюсні мітози,
6) асиметричні мітози;
7) моноцентричні мітози;
8) К-мітози  
 
III. Порушення цитотомії:
1) передчасна цитотомії,
2) затримка цитотомії,
3) відсутність цитотомії.

Патологію мітозу можуть викликати різноманітні впливи на клітину: ультрафіолетове та іонізуюче випромінювання, висока температура, хімічні речовини, в тому числі канцерогени і митотические отрути і ін. Велика кількість патологічних мітозів при малігнізації тканин (рис. 8).
 
Патологія мітозу
 
Категорія: Патологічна анатомія | Переглядів: 3731 | Додав: anatomia | Теги: Патологія мітозу, анатомія людини, Патологічна анатомія | Рейтинг: 0.0/0
close