13:16
Топографічна анатомія передньої ліктьової ділянки
Шари ділянки представлені шкірою та підшкірною жировою клітковиною, в якій розташовані поверхневі судини та нерви: латерально — головна вена та бічний шкірний нерв передпліччя (продовження м'язово-шкірного нерва), медіально — основна вена та присередній шкірний нерв передпліччя. Обидві поверхневі вени посередині ліктьового згину з'єднуються серединною веною ліктя (v. mediana cubiti).

Власна фасція ліктя стає товщою внаслідок приєднання додаткового сухожил-кового розтягу двоголового м'яза (lacertus fibrosus). Вона зрощена з виступаючими частинами кісток — надвиростками, ліктьовим відростком і краєм ліктьової кістки.

Виділяють три групи м'язів, розташованих під власною фасцією: плечо-променевий м'яз (m. brachioradialis) і м'язи — розгиначі кисті та пальців становлять зовнішню групу, двоголовий м'яз плеча і плечовий — середню, а круглий м'яз-привертач і м'язи-згиначі — внутрішню групу.

Ліктьова ямка виповнена клітковиною, що пов'язана з клітковиною міжм'язових просторів сусідніх ділянок (плеча та передпліччя) і клітковиною їх судинно-нервових пучків.

Судинно-нервові пучки. Під апоневрозом двоголового м'яза плеча, досередини від його сухожилка, розташовані плечова артерія, дві однойменні вени та серединний нерв, який лежить медіально від артерії між головками круглого м'яза-привертача.

У ліктьовій ямці плечова артерія розділяється на променеву та ліктьову артерії. Променева проходить над круглим м'язом-привертачем і вступає в променеву борозну (sulcus radialis antebrachii) передпліччя, ліктьова — проходить під зазначеним м'язом і залягає в ліктьовій борозні передпліччя між поверхневим і глибокими м'язами — згиначами пальців. Також у ліктьовій ямці від променевої артерії відходить променева поворотна артерія (a. recurrens radialis), яка з'єднується з променевою обхідною артерією (a. collateralis radialis) з ділянки плеча. А від ліктьової артерії відходить ліктьова поворотна артерія (a. recurrens ulnaris), що сполучається з ліктьовою обхідною артерією (a. collateralis ulnaris). Обхідні та поворотні артерії утворюють сітку ліктьового суглоба (rete articulare cubiti).

Променевий нерв, переходячи із задньої ділянки плеча в передню ліктьову ділянку, проходить між плечо-променевим і плечовим м'язами і в ліктьовій ямці ділиться на поверхневу та глибоку гілки. Поверхнева гілка йде досередини від зазначеного м'яза в променеву борозну, де залягає разом з променевою артерією. Глибока гілка пронизує м'яз-відвертач і переходить у задню ділянку передпліччя.
Категорія: Топографічна анатомія верхньої кінцівки | Переглядів: 1686 | Додав: anatomia | Теги: Топографічна анатомія передньої лік | Рейтинг: 0.0/0
close